24, 9, 2018 , 06:13:18

Pożar w Czerwionce-Leszczyny
Wpisał Adrian Dyrszka
Poniedziałek, 07. Listopad 2011 19:57

Strażacy dogasili już pogorzelisko w Czerwionce-Leszczynach. W sobotę zapaliła się tam  chłodnia, w której magazynowano około 400 ton mrożonych pączków. Prawdopodobnie wszystkie się spaliły.

Ogień, pojawił się około godz. 11.30 i ogarnął budynek (chłodnię) izolowaną styropianem. Na miejscu pracowało 29 jednostek straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Katowic. Akcja gaśnicza była trudna ze względu na łatwopalny styropian, którym zaizolowano budynek. Strażakom bardzo trudno było się dostać do wnętrza magazynu.  Pożar nie zagroził innym budynkom ze względu na swoje rozmiary. Najbliższe domy mieszkalne znajdują się w bezpiecznej odległości od chłodni. Nie ewakuowano mieszkańców.

Ostatnia zmiana Niedziela, 13. Listopad 2011 14:31

Zwierzęta niższe, których krew nie zawiera hemoglobiny (np. owady) mogą żyć w atmosferze składającej się w 80% z czadu i w 20% z tlenu.