24, 5, 2018 , 04:17:17

Sprawozdanie z zebrania
Wpisał Węglorz Wojciech
Wtorek, 28. Luty 2012 09:58

W sobotę odbyło się Zebranie Sprawozdawcze OSP Ruda Kozielska za rok 2011. Na zebranie przybyli zaproszeni goście : pani Burmistrz Rita Serafin, Przewodniczący Rady Miejskiej Manfred Wrona, zastępca PSP Racibórz Jan Krolik, komendant gminnej OSP Krzysztof Bartoń, naczelnik powiatowej OSP Edward Morciniec oraz podpułkownik pożarnictwa w stanie spoczynku Zdzisław Drozd.

Sprawozdanie z działalności OSP przedstawił jej prezes Alfons Mazurek, sprawozdanie finansowe skarbnik Manfred Ruhe zaś sprawozdanie Komisji Rewizyjnej jej przewodniczący Stefan Kołodziej. Po wysłuchaniu sprawozdań licznie zebranie druhowie OSP Ruda Kozielska jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi oraz przyjęli sprawozdanie z działalności i finansowe. Następnie prezes OSP przedstawił plan pracy na rok 2012. Ważniejsze zadania to :

- budowa suszarni do suszenia węży
- organizacja festynu strażackiego - 16 czerwca
- zakup potrzebnego do akcji sprzętu pożarniczego
- uczestnictwo w zawodach sportowo-pożarniczych
- ćwiczenia i zbiórki dla młodzieży i dorosłych

Ustalono również podwyższenie składki członkowskiej na 20 zł rocznie.

W czasie dyskusji poruszono m.in. takie tematy : potrzeba zakupu nowego lub nowszego samochodu zamiast mającego już pięćdziesiąt lat Magirusa, łatwiejszy dostęp do kursów podwyższających kwalifikacje strażaków-ochotników.
Każdy z zaproszonych gości również zabrała głos dziękując druhom za ofiarną służbę i życząc im jak najmniej wyjazdów do akcji zaś jeżeli się zdarzą to szczęśliwych powrotów do jednostki i domu. Podkreślano również wysoką frekwencję na zebraniu w Rudzie Kozielskiej.

Po zakończeniu zebrania przewodniczącemu Honorowy Prezes OSP Ruda Kozielska druh Jan Stania zaprosił wszystkich uczestników na przygotowany poczęstunek.

Ostatnia zmiana Środa, 29. Luty 2012 21:49

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) – jest umundurowaną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, organizacją społeczną, składającą się z grupy ochotników, przeznaczoną w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.